Logo Ceny Fantázie
Cena Fantázie
Literárna súťaž o najlepšiu poviedku žánrov sci-fi, fantasy a horor
Partneri Fantázia Intel Brloh.sk eWooky Vydavateľstvo Artis Omnis Xbox 360 Kultúra.sme.sk Knižný veľtrh Bibliotéka Rádio Devín PCNews.sk Poštová banka

Porota 2012

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

Petržalská mestská džungľa bola pre ňu tým najlepším vstupom do reálneho sveta. Preto sa tam po rokoch aj vrátila. Aby mohla v pokoji písať, čítať, ale hlavne tancovať orientálne, ale pritom moderne, ak teda The Beatles sú stále v móde.

V Cene Fantázie sa o úspech pokúsila dvakrát. Druhýkrát aj úspešne, keď v roku 2008 zdvihla nad hlavu sošku pre víťaza. A čoskoro by sme sa mohli dočkať aj jej knižného debutu, na ktorom tak poctivo roky pracuje.

Michal Jedinák

Michal Jedinák

Vyrastal v tieni zrúcaniny starého kostola, okolo ktorého sa neraz povaľovali ľudské kosti a lebky. Živí sa prekladaním beletrie z anglického jazyka, príležitostne píše a kreslí. Jeho poviedky uverejnili vo viacerých časopisoch a knižných zbierkach na Slovensku, v Česku a v Poľsku.

V apríli 2012 mu v obnovenom vydaní vyšla rozprávková knižka Najmenšia rodina na svete. Ceny Fantázie sa autorsky zúčastnil štyrikrát, z piatich zaslaných poviedok sa štyri umiestnili v najlepšej päťke. V jubilejnom desiatom ročníku súťaže sa rozhodol vyskúšať si miesto na opačnej strane - medzi porotcami.

Ľuboš Kostelný

Ľuboš Kostelný

Herec, ktorého mnohí poznajú z Profesionálov, poznajú z Profesionálov. V slovenskom rozhlasovom spracovaní Pána prsteňov si zahral Froda. Má rád humor a s humorom berie aj túto súťaž. Fanúšik série Plochozem od Terryho Pratchetta ale aj ságy o Enderovi od Orsona Scotta Carda.

Je rád, že autorov hodnotených poviedok nepozná, lebo inak by musel dávať maximálne počty bodov každej poviedke. Ak si chcete šplhnúť, tak nezabudnite zapĺňať javisko divadla SND v Bratislave.

Lucia Anna Trubačová

Lucia Anna Trubačová

Plutvové plávanie je potrebné na preplávanie Dunaja, rieky, ktorá je naozaj dravá, ak nie je práve veľmi špinavá a zanesená. Preto sa dnes radšej venuje unikaniu do svetov literárnych - vymyslených. Veď ju k tomu čiastočne núti aj jej zamestnanie na Filozofickej fakulte UK.

Ak jej nestačí unikanie z tunajšej reality, tak uniká do sveta okolitého, zahováraním, že ide len cvičiť jogu.

Ivan Pullman

Ivan Pullman

Od malička posilnený národnou hrdosťou a slovenskosťou si rád prečíta slovenskú tvorbu, hlavne tú žánrovú. Našťastie jej veľa nevzniká, takže svoj čas môže využiť na koordinovanie poroty, naháňanie administrátora, prípravu zborníkov a občasné zrecenzovanie toho, čo zrecenzovať treba.

Popri tom všetkom si ale dokáže nájsť čas aj na seriózne zamestnanie, takže, aj keď sa to nezdá, svetu prospešný občas býva.